75. výročí osvobození


Pietní akt Ostrava - 30. dubna 2020

                                                  Českoslovenští vojáci v záloze za mír                                                                            Pietní akt u památníku v Ostravských Komenského sadech.                                 Někteří v dnešní podivné době památníky hanobí a sochy boří, náš vděk a úcta k osvoboditelům však neoblomně trvá.

https://youtu.be/hi6Jx2f5bdM


Kateřina Konečná - Česká europoslankyně

V normálních zemích bych nemusela obhajovat osvoboditele. Vzhledem k tomu, jak velký prostor ale dostávají panáci typu Hřiba, Koláře a Novotného jsem se v předvečer 75. výročí osvobození rozhodla natočit toto video.

https://www.facebook.com/konecna.k/videos/279917696374933


Policie České republiky

Ani v této době nezapomínáme na policisty a četníky, kteří v letech 1938 - 1945 bojovali a umírali za svobodu naší země. Skláníme se hluboce před jejich odvahou a obětavostí!

https://www.facebook.com/PolicieCZ/videos/280065089686386


Ruští Noční vlci se v Evropě poklonili padlým

Veteráni z evropských zemí se připojili k blahopřání k 75 výročí vítězství veteránů Rudé armády. Někteří z nich byli velmi spokojeni s naší pozorností. To nám řekl válečný veterán Jan Hronek, který zahájil svou bojovou cestu v českém odboji.Václav Klaus mladší ke státní televizi

Česká televize dává právě k 75. výročí porážky německého nacismu - dokument o Lídě Baarové (slavná česká herečka - milenka Goebbelse). Nedávají film o Dukelské či Ostravské operaci. Nedávají dokument o Gabčíkovi s Kubišem. O Ležácích a Lidicích. O českých letcích v Anglii nebo tankistech Svobodovy armády. Nedávají Vyšší princip. Nedávají záběry stotisícových sudeťáckých davů - fanaticky vítajících Vůdce.

Dávají tohle. Relativizace. My sami Češi jsme vinní ... Není žádné dobro a zlo.


Na den 8. května jako den vítězství je v České republice stanoven státní svátek. Konec války však byl vítěznou mocností stanoven na 9. květen, kdy byla osvobozena Praha, srdce naší země a hlavní město Československa.

Vřelé díky a čest všem padlým hrdinům, čest všem, kteří bojovali za naši svobodu, ať byli odkudkoli. Především však Rudá armáda dokázala to zlo porazit, vyhnat vetřelce a zajistit Československu původní hranice.

9. květen proto bude vždy spjat s níže uvedeným snímkem, který jasně symbolizuje ukončení chtěné nadvlády a poroby českého a slovenského lidu.

Savignat Savig - 07. května 2020