*Klub českých turistů, odbor Česká Třebová*

Oblastní zahájení

Žamberk 23. března 2024

... aneb Žamberk městem

Motivace účastiJedná se o účast na Zahájení jarní turistické sezóny v Pardubickém kraji, což je každoroční prestižní akcí oblasti a letos se koná v Žamberku. K využití tu budou komentované prohlídky muzeí i kostelů, proto pěší aktivitu usměrníme do krátké městské procházky. Pro přesun tam i zpět upřednostníme opět motorové vozidlo jako prezentaci přesunu mototuristiky. Pokud jde o náročnost, tak lze mluvit pouze jen v pojetí protažení těla při prohlídce města na těch sedmi kilometrech jako spojnici pamětihodností.

Pěší trasa 7 km --- Průchozí čas 2:00 hodiny

Muzeum starých strojů naučná značka Helvíkovický vodopád naučná značka Divišův rodný dům naučná značka Sluneční hodiny naučná značka Secesní budova naučná značka Tyršova rozhledna naučná značka Džungle hřiště naučná značka Sluneční hodiny naučná značka Muzeum starých strojů.

Potřebné vybavení

--- Přirozeně osobní doklad, kartičku zdravotní pojišťovny, řidiči pak řidičský průkaz a doklady k vozidlu, slevovou členskou kartu Klubu českých turistů, mobilní telefon či jiné.

--- Jinak oblečení do terénu i do města, pohodlné boty, ochranu před deštěm, určitě také se hodí rezervní ponožky.

--- K obědu bude možné využít síť městských restaurací, chuťové posezení zajistí cukrárna či kavárna ve městě.

--- Vhodné je také pamatovat na Vandrovní knížku, Diář vizitkový či jiný, záznamníky různých turistických odznaků a hodí se téměř vždy také dalekohled.

--- Dále preferuji, veškeré doklady osobní i k vozidlu nenechávat ve vozidle při zaparkování.

--- V případě nutného užívání konkrétních léků, předepsaných lékařem, je třeba si je vzít s sebou.

--- Ještě připomínám, že skvělé je mít v záloze jistou dávku tolerance a též dobrou náladu, která bude aktuální.

Bezpečnost

--- Je zapotřebí, aby všichni účastníci dodržovali pravidla silničního provozu na pozemních komunikacích i v terénu a pro případnou možnost snížené viditelnosti byli vybaveni reflexními prvky.

--- Etický kodex pro pohyb na všech turisticky značených, ale také neznačených cestách je nedílnou součástí akce a platí přihlášením k této turistické aktivitě.

--- Odesláním a přijetím přihlášky se rozumí souhlas s programem dle propozic, jež je závazný pro obě strany. Je třeba také reflektovat onu část pro vybavení.

--- Při plnění takovýchto skutečností je účastník akce řádně úrazově pojištěn na základě systému Klubu českých turistů.

Cenová náročnost

Cenová kalkulace je dána pouze cestovními náklady dle místa bydliště a pak vstupy do pamětihodností, tedy 100,- Kč. Stravování či jiné se řídí osobními potřebami a zájmy. Odměna za účast je diplom.

Setkání – Česká Třebová vlakové nádraží v 08:15 hodin

Odjezd – Česká Třebová osobní doprava v 08:20 hodin.

Příjezd – Žamberk muzeum zahájení v 09:00 hodin.

-------------------------------------------------------------------------------

Návrat – Žamberk muzeum zahájení v 16:50 hodin

Odjezd – Žamberk osobní doprava v 17:00 hodin

Příjezd – Česká Třebová vlakové nádraží v 17:40 hodin

Důležitá vsuvka

--- Žamberk – Zahájení události v muzeu je stanoveno na 10:00 hodin dle programu v trvání třiceti minut, prezentace je od 08:00 hodin.

--- Žamberk – Po zahájení prohlídka muzea a legionářská expozice, teprve potom pěší trasa jako okruh městem.

--- Parkování – V zaparkovaných vozidlech je třeba nenechávat doklady k vozidlu a ani jiné případné cennosti.

Aktuální poznávací činnost

👀 Žamberk – Muzeum starých strojů, 👀 Žamberk – Secesní budova legionářů, 👀 Žamberk – Diviše rodný domek, 👀 Žamberk – Tyršova rozhledna, 👀 Žamberk – Masarykovo náměstí.

Doplňková poznávací činnost

👀 Žamberk – Helvíkovický vodopád, 👀 Žamberk – Džungle dětské hřiště, 👀 Žamberk – Sluneční hodiny.

Pozvání cvičitele - K účasti zve cvičitel turistiky, mototuristiky a mládeže. Informace a přihlásit se lze do 20. března 2024 na e-mailu Savignat@okct-ct.cz, či telefonu +420 608 000 170 se jménem Zahradník Pavel.


Vytvořeno 03. března 2024 ................................................................................................................................. Aktualizace 03. března 2024