*Klub českých turistů, odbor Česká Třebová*

Josefovský pochod

Medlov 16. března 2024

Motivace účasti - Medlov je obec jen pár kilometrů od města Uničov v okrese Olomouc a je pořadatelem šestého ročníku turistické akce pro veřejnost. Naše účast je daná potřebou plnění turistického odznaku Malohanácké turista, včetně možnosti získání přehledu o aktivitách jiných odborů se stejným zaměřením a jejich schopnosti získat nadšení pro nemálo účastníků vyznávající pohyb, byť jsou hendikepováni víkendovým veřejným spojením. My proto využijeme přesun motorovým vozidlem, vlakovým spojem a autobusovým spojem pořadatele. Ohledně náročnosti, tak ta je spojena pouze s prvními kilometry, kdy se jen stoupá. Další část až do cíle je vyloženě pohodová.

Pěší trasa 16 km --- Průchozí čas 5:00 hodin --- Převýšení 400 metrů

Nová Hradečná vlak červená značka Bradlo vrchol modrá značka Kočičí skála modrá značka Lipinka kaple modrá značka Skalka vrchol neznačená cesta Pískov kaple zelená značka Holubice vysílač vedlejší silnice Zadní Újezd kaple vedlejší silnice Medlov Obecní dům.

Potřebné vybavení

✔ Přirozeně osobní doklad, kartičku zdravotní pojišťovny, řidiči pak řidičský průkaz a doklady k vozidlu, slevovou členskou kartu Klubu českých turistů, mobilní telefon či jiné.

✔ Jinak oblečení do terénu, pohodlné boty, ochranu před deštěm, určitě také se hodí rezervní ponožky.

✔ K obědu bude možné využít jen vlastní zásoby, ty však bude možné si opéci na ohni u kontroly. V cíli bude prostor pro restauraci.

✔ Vhodné je také pamatovat na Vandrovní knížku, Diář vizitkový či jiný, záznamníky různých turistických odznaků a hodí se téměř vždy také dalekohled.

✔ Dále preferuji, veškeré doklady osobní i k vozidlu nenechávat ve vozidle při zaparkování.

✔ V případě nutného užívání konkrétních léků, předepsaných lékařem, je třeba si je vzít s sebou.

✔ Ještě připomínám, že skvělé je mít v záloze jistou dávku tolerance a též dobrou náladu, která bude aktuální.

Bezpečnost

✔ Je zapotřebí, aby všichni účastníci dodržovali pravidla silničního provozu na pozemních komunikacích i v terénu a pro případnou možnost snížené viditelnosti byli vybaveni reflexními prvky.

✔ Etický kodex pro pohyb na všech turisticky značených, ale také neznačených cestách je nedílnou součástí akce a platí přihlášením k této turistické aktivitě.

✔ Odesláním a přijetím přihlášky se rozumí souhlas s programem dle propozic, jež je závazný pro obě strany. Je třeba také reflektovat onu část pro vybavení.

✔ Při plnění takovýchto skutečností je účastník akce řádně úrazově pojištěn na základě systému Klubu českých turistů.

Cenová náročnost

Cenová kalkulace je dána pouze cestovními náklady dle místa bydliště a pak startovným a drobnou dopravou, tedy 100,- Kč. Stravování či jiné se řídí osobními potřebami a zájmy. Odměna za účast je diplom a suvenýr akce.

Setkání - Uničov vlakové nádraží v 09:00 hodin.

--- Odjezd Uničov vlak Os 3815 v 09:07 hodin, příjezd Nová Hradečná v 09:15 hodin

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Návrat - Medlov Obecní dům v 16:20 hodin

--- Odjezd Medlov autobus v 16:30 hodin, příjezd Uničov vlakové nádraží v 16:45 hodin 

Aktuální poznávací činnost

👀 Bradlo vrchol – Skalní útvar a vyhlídka, 👀 Kočičí skála vrchol – Vlčí jáma zajímavost, 👀 Pískov obec – Kaple církevní,
👀 Holubice vrchol – Vysílač signálu, 👀 Medlov obec – Sluneční hodiny a kašna.

Doplňková poznávací činnost

👀 Lipinka obec – Kaple církevní, 👀 Skalka vrchol – Výškový bod, 👀 Zadní Újezd – Kaple církevní.

Pozvání cvičitele - K účasti zve cvičitel turistiky, mototuristiky a mládeže. Informace a přihlásit se lze do 28. února 2024 na e-mailu Savignat@okct-ct.cz, či telefonu +420 608 000 170 se jménem Zahradník Pavel.


Vytvořeno 24. února 2024 ................................................................................................................................. Aktualizováno 24. února 2024