Caravaning a Life

                     Caravaning!                                 Jednička v oboru v České republice

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu nejen v České republice, ale i ve střední a východní Evropě. Díky vzájemné spolupráci s nejvýznamnější světovou výstavou CARAVAN SALON Düsseldorf si za dobu svého konání vybudovala přední pozici ve veletržním kalendáři. Caravaning Brno nabízí každoročně kompletní přehlídku obytných aut, přívěsů, příslušenství, prostě všeho co k cestování na čtyřech kolech neodmyslitelně patří.

Caravaning Brno - výstava plná inspirace

Letošní Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno bude hostit více jak 60 značek. Představí tak kompletní přehlídku obytných aut, přívěsů, a veškerého příslušenství, co ke svobodnému cestování patří.

Vystavovatelé se opět představí ve dvou pavilonech

Letošní ročník veletrhu opět obsadí dva pavilony a přilehlé volné plochy - celkem tedy 16 tisíc metrů čtverečních. Své novinky Vám představí stálí vystavovatelé

Adria karavany Sedlčany, Caravan Metropol, Campingworld Neugebauer, Caravan Centrum Pardubice, Car-Star, Fibich Camping Cars, HV Caravans, Karavantravel.cz, KOV Velim, Rinen, TOPTRADE a další. Těšit se tak můžete na značky Adria, Bürstner, Nisemann + Bischoff, Hymer, Carthago, LMC, Itineo, Rapido, Benimar, Eura Mobi, Dethlefs, Clever Vans, X-Go nebo Frankia.

Široká nabídka vybavení

Na veletrhu zakoupíte i celou řadu příslušenství, doplňků a vybavení obytných aut a karavanů. Chybět však nebudou ani potřeby pro kempování a cestování. Díky spolupráci s Asociací kempů se seznámíte s možnostmi ubytování nejen v České republice, ale i zahraničí.

Testovací jízdy, bazar karavanů a Caravan Park

Součástí veletrhu bude bohatý doprovodný program. Své zkušenosti vám opět předají cestovatelé, kteří navštívili nejrůznější kouty světa - jak jinak než s karavanem. Připraveno bude odborné poradenství, které ocení jak začínající, tak zkušení karavanisté. Vrátí se také populární testovací jízdy s obytným vozem. Jízdy určitě ocení návštěvníci uvažující o koupi prvního "obytňáku" - na vlastní kůži totiž poznají odlišné jízdní vlastnosti, které k tomuto druhu cestování jednoznačně patří. Tradičně veletrh doplní bazar karavanů a obytných vozů a také Caravan Park, díky kterému si budete moci zakempovat přímo v areálu výstaviště.

Nejvýhodnější vstupenky

Areál bude otevřen 7.-9.11. od 9.00 hod do 18.00 hod, poslední den, tedy 10.11. bude končit výstava v 17 hod. Nejvýhodnější vstupné si zakoupíte při on-line registraci, pokud to stihnete do 15.října, začínají ceny již na 100 Kč.

Program výstavy na sobotu

10:00
BEZPEČNOST PŘI KEMPOVÁNÍ A POŽÁRNÍ OCHRANA
Zajímavá prezentace pro karavanisty i provozovatele kempů a stellplatzů. Co všechno se může při kempování stát a jak tomu předcházet. Ukázky skutečných situací.
+ diskuse
(Asociace kempování a karavaningu)

12:00
STELLPLATZY V ČR
Vše o aktuální situaci karavanových stání v Česku. Co je to "stellplatz"? Kolik jich v Česku je a kde je najdete? Jak je lze vybudovat pomocí dotací a co obnáší jejich provoz?
Prezentace se zúčastní také představitelé Moravskoslezského kraje, který se rozhodl pro jejich masivní podporu, a provozovatelé stellplatzů, kteří se podělí o své zkušenosti. U této prezentace nesmíte chybět!
+ diskuse
(Asociace kempování a karavaningu)

14:00
CESTOVÁNÍ
Irsko obytným automobilem - atraktivní cestopis poodhalující přírodní krásy Irska a kouzlo zdejších vyhlášených palíren whiskey.
(Jakub Moravec)

16:00
Z ALKOVNY DO VESTAVBY
Jaké to je, když se dlouholetí karavanisté rozhodnou přejít z prostorné alkovny do kompaktní obytné vestavby? Jak se srovnají s menší nabídkou prostoru a jak se to projeví na stylu cestování?
(Klára Hájek Velinská a David Hájek)

Po celou dobu konání výstavy Caravaning Brno současně probíhá

  • Bazar karavanů (venkovní plocha před pavilonem P)
  • Poradna pro karavanisty k tématům kempování a karavaninku (stánek OSCAR,     pavilon P)
  • Doprovodný program na téma bezpečnost - workshopy (stánek magazínu Žena v autě v pavilonu P)
  • Testovací jízdy obytných aut (venkovní plocha vedle pavilonu P)                           Life!                              Se sportem, zábavou a cyklistikou

Novým generálním partnerem letošního ročníku festivalu Life je Datart, dodavatel značkové elektroniky. Festival tance, zábavy a sportu rozproudí haly brněnského výstaviště začátkem listopadu, konkrétně 8.-10.11. Jeho tvářemi pro rok 2019 bude ambasador Ondřej Sokol, moderátorka Lucie Borhyová a řada známých sportovců.


Nová dvojice - Lucie a Ondřej

Zatímco Ondřej je tváří festivalu už po několik let a sám moc rád do Brna jezdí, pro Lucii to bude na letošním veletrhu premiéra. Nicméně už nyní se oba připravují na společnou akci a v současné chvíli připravuji virální video s pozvánku na Life! 

Tak jako každý rok, se i letos pokusí společně s tanečníky pokořit taneční rekord v rámci veletrhu DANCE Life. Vloni tančilo na stejnou choreografii 2135 návštěvníků, jedná se tedy o vysoce nasazenou laťku. Také celková návštěvnost festivalu Life! byla v roce 2018 mimořádná, a to 51 350 osob. Videopozvánka na Life! 2019 s Lucií Borhyovou a Ondřejem Sokolem

BIKE Life! - cyklistika opět na výstavišti

V roce 2019 se na výstavišti opět objeví kola a všechno, co k nim patří. Sekce BIKE Life! bude umístěna v polovině pavilonu V, na expozicích najdou návštěvníci převážně elektrokola, ale také například silniční nebo MTB kola. K cyklistice bude patřit doprovodný program na pódiu a testovací dráha pro elektrokola a elektrokoloběžky. V pátek proběhne E-bike konference a prezentace českých výrobců cyklistického sortimentu CZECH MADE. V sekci BIKE Life! budou vystavovat zhruba dvě desítky firem.

SPORT Life! - zážitek i nákup

Centrem sekce SPORT! Life bude tradičně pavilon V, kde jsou umístěni jednak vystavovatelé s cyklistickým sortimentem, jednak vystavovatelé sortimentu pro outdoor a pobyt v přírodě, fitness, běh, firmy prezentující zdravou výživu a vše pro zdravý životní styl. Expozice jsou prodejní, tedy už začátkem listopadu můžete myslet na Vánoce. Ve "Véčku" ještě najdete lezecké stěny, kmenové lezení, imitaci lezení ledů, bouldering, šplh a také adrenalinový skok z pětimetrové výšky. Součástí sekce SPORT Life! je závod freestyle BMX, závody ve šplhu na laně, mistrovství ČR v parkouru nebo boulderingové závody.

Family Hall - pavilon Z

Jednou z novinek festivalu bude větší Family Hall, oblíbená hala s atrakcemi pro rodiny s dětmi. Sportoviště i zábavný park bude tentokrát umístěn do velkého kruhového pavilonu Z. Děti si budou moci vyzkoušet sporty a další aktivity pod vedením lektorů z klubů z Brna a Jihomoravského kraje.

Datart Life

Nově na Life! budou také dvě haly Datart Life (G1 a G2) - jedna bude s technologickými vychytávkami a bílou elektronikou, druhá více lifestylová, zaměřená na zdravé vaření a inspiraci. Pro návštěvníky bude připraven barber shop, vízážistka nebo kuchařská show. Významné místo budou zaujímat stále oblíbenější elektrokoloběžky. Zboží bude koupit za speciální festivalové ceny.

DATART Life! podrobnosti

Program s youtubery proběhne před tanečním rekordem

Youtuberská show začne v sobotu ve 14:40 v pavilonu A1, bude pokračovat účastí youtuberů na tanečním rekordu a po jeho skončení v 16 hodin bude následovat autogramiáda, selfíčka a setkávání. Letos přijedou Fatty Pillow se svým parťákem Michal Holánem, Anička Šulc a House. Ke vstupu na program s youtubery stačí běžná vstupenka na festival Life!. K youtuberům se na autogramiádě přidají také hlavní hvězdy tanečního rekordu - Ondřej Sokol, Lucie Borhyová a Erika Stárková.

SPORT Life! pro mládež

Už tradiční součástí festivalu je akce určená pro žáky základních škol, kde si mohou zasportovat se známými sportovci, vyslechnout si motivační přednášky, dozvědět se o nebezpečích na sociálních sítích nebo škodlivosti drog. Žáky přijedou motivovat například režisér, herec a sportovec Jakub Kohák, tanečník Marek Dědík nebo cvičitelka a gymnastka Hanka Kynychová, dále David Svoboda, Libor Podmol a Ollie Roučková. Letos začínáme v pátek 8. listopadu od 9:00, školní skupiny mají zvýhodněné vstupné, pedagogové mají vstup zdarma a pro vybrané žáky získají přístup do aplikace, která pomůže připravit žáky na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia.

Návštěvnická soutěž

Každý návštěvník může soutěžit o chytrou televizi GoGEN s úhlopříčkou 43 palců a další ceny, Stačí vyplnit na zadní straně vstupenky odhad počtu návštěvníků festivalu Life! a odevzdat na stánku GoGEN v pavilonu V.

Fitness pro všechny

Milovníci sportu a zdravého životního stylu určitě opět zapojí své svaly na nejrůznějších stanovištích ve Fitness zóně, vyzkouší lezecké stěny a nejrůznější druhy sportů.

Oblíbené běhy

Běžce opět čeká možnost účastnit se několika závodů přímo v areálu výstaviště. Tradiční SPORT Life RUN, který se uskuteční v sobotu, bude rozdělen do více kategorii a poběží se 7 km po výstavišti. Nově se na výstavišti objeví překážkový GLADIÁTOR Race. Ten se uskuteční v neděli a kromě areálu BVV se poběží i na Velodromu. V rámci Gladiator race si mohou dospělí i děti vyzkoušet překážky, které budou pro ně umístěné v pavilonu Z - Family Hall!

Tanec, Game Hall - Mistrovství ČR v PC a mobilních hrách

Fanoušci tance si nenechají ujít nejrůznější workshopy v sedmi studiích s tanečními lektory a mistry i vystoupení tanečníků všech věkových skupin a tanečních stylů, k dispozici jsou také workshopy pro úplné začátečníky nebo pro zvědavce, kteří si chtějí konkrétní taneční styl jen vyzkoušet. Během festivalu proběhne také několik tanečních soutěží. Nadšencům počítačových her, virtuální reality a mobilních aplikací bude sloužit opět Game Hall v pavilonu B, kde je pro ně připraveno mj. i finále MČR v počítačových hrách a nejvyšší tuzemská soutěž v mobilních hrách. V rámci IN-JOY Life! si mohou sami vyzkoušet nejnovější hry na herních konzolách a PC nebo zakoupit potřebný software hardware a užít si hru doma.


Propozice naší akce

Pozvání na celodenní výstavní den je všeobecné a je možné se zúčastnit individuálně i s námi, a to pčesunem jak vlakovým spojem, tak osobním automobilem.

--- Při účasti s námi je možné se telefonicky domluvit na místě setkání a společné cestě tam i zpět a při včasném přihlášení včetně úhrady vstupného, což je do 6.11.2019 do 12 hodin, lze také z naší strany zajistit příslušnou vstupenku.

--- Odjezd z Lanškrouna či České Třebové je dne 7.11.2019 v 8 hodin a návrat kolem 19 hodiny.

--- Cena vstupného na místě je 250 Kč, formou on-line 230 Kč, senioři nad 60 let a děti do 15 let 150 Kč a rodinné vstupné na místě 600 Kč a on-line 500 Kč.

--- Přihlášky přijímá Zahradník Pavel, telefon +420 608 333 357, email Savignat@okct-ct.cz a účet 227 642 702 / 0600 Moneta bank. Do poznámek je třeba uvést jméno s příjmením a typ vstupného včetně množství.

                                                                 Jinak se těším na setkání s dalšími i na vlastní výstavu                                                                                                                                    Zahradník Pavel