„Klub českých turistů Česká Třebová“

Aprílový ještěr

Česká Třebová 02. dubna 2022

===========================================

Klub českých turistů, odbor Česká Třebová

===========================================

Pod záštitou starostky města Česká Třebová pí Mgr. Magdalény Peterkové pořádá dne  02. dubna 2022, - 27. ročník akce

Turistická akce - jde o jednodenní turistický pochod včetně cyklistické turistické i dálkové jízdy v okolí České Třebové, směřující do Orlických hor. Akce se koná v období proměnlivého počasí, nicméně i to má svoji romantiku a lze si i zažertovat. Akce je určena pro širokou veřejnost se zájmem o aktivní pohyb na čerstvém vzduchu. 

Akce Toulavý kočárek - trasa Liščí stopou a Městský okruh je určen pro ty nejmenší účastníky a mládež a bude na nich možnost plnit drobné soutěžní úkoly za sladké odměny. Účast lze uskutečnit i s kočárkem dle vlastní úpravy trasy. Otevřena bude také rozhledna na Kozlovském kopci, jejíž návštěva proběhne bez běžného vstupného, které se jinak běžně praktikuje. 

Pěší trasy jsou vedeny většinou po turisticky značených cestách, cyklotrasy vedou po zpevněných lesních cestách a po silnicích.

Každý účastník na startu získá popis zvolené trasy s mapovým vyobrazením, jinak turistická mapa - 1:50 000 Českomoravské mezihoří, Českotřebovsko a Svitavsko.

Prezentace a start - Restaurace Javorka v České Třebové 8:00 až 11:00 hodin.

Cíl akce - Restaurace Javorka v České Třebové 11:00 až 17:00 hodin.

Sobota 02.04. - pěší trasy na 4, 7, 12, a 16 kilometrů, cyklotrasy na 40, 60, 80 a 100 kilometrů.

Startovné "á" - plné startovné je pro dospělé a činí 35, -- Kč.                                                                                 -                              - snížené startovné je pro členy KČT a mládež a činí 25, -- Kč.                                                                                       - nízké startovné je pro všechny předškoláky a činí 15, -- Kč.

Občerstvení - na trasách z vlastních zásob a v restauracích. Oběd možno na Chatě Maxe Švabinského na                                     Kozlovském kopci a v cíli pak možnost jídla v Restauraci Javorka.

Odměna - Pamětní list, pochoutkové tyčky firmy Nopek a pro děti figurka ještěra.

Start od 08.00 do 11.00 hodin.                                          Cíl od 11.00 do 17.00 hodin.

=================================================================================================Kulturně poznávací činnost

Rozhledna Kozlovský kopec - V rámci akce vstup zdarma a razítko akce zajištěno.

Chata Maxe Švabinského - Interiér chaty a možnost občerstvení.

Javorka - Přírodní park s jezírkem 

=================================================================================================Důležitá informace k bezpečnosti

Je zapotřebí, aby všichni účastníci dodržovali pravidla silničního provozu při pohybu na pozemních komunikacích i v terénu a pro případnou možnost snížené viditelnosti byli vybaveni reflexními prvky. Pro cyklisty je pak důležité, aby jejich kola splňovala ty nejzákladnější parametry vybavenosti dle příslušného zákona.

Etický kodex Klubu českých turistů odboru Česká Třebová pro pohyb na všech turisticky značených i neznačených cestách bude vyvěšen u prezentace na startu akce.

Na všechny účastníky se v rámci akce vztahuje úrazové pojištění na základě systému Klubu českých turistů na ochranu zdraví.

=================================================================================================

Další akce odboru KČT Česká Třebová v roce 2022

18. ročník Novoroční výstup na Kozlovský kopec, 46. ročník dvoudenní Putování za třebovským kohoutem, Sázava po suchu autobusem a Kohout moto tour týdenní.

Termíny konání jsou uvedeny v kalendáři akcí KČT i oblasti Pardubický kraj a na www.savignat.cz.

Na těchto akcích budou v prodeji záznamníky OTO Českotřebovsko I., nově vydaný OTO Českotřebovsko II., OTO Ústeckoorlicko, IVV Městský okruh České Třebové a záznamník Českomoravské mezihoří.

Informace i zaslání záznamníků zajistíPaní Iveta Trčková, Boženy Němcové 793, 560 02  Česká Třebová, telefon +420 602 144 116, email turistka.iveta@seznam.cz.

=================================================================================================

Pozvání odboru KČT Česká Třebová

--- Srdečně zveme všechny příznivce pěší turistiky a cykloturistiky.                                                                              --- Srdečně zveme i ty nejmenší vyznavače pohybu a veškerou mládež.                                                                      --- Srdečně zveme do krásné přírody a za zajímavostmi našeho města i okolí.

=================================================================================================

Vyber si svého ještěra

Vyber si figurku ještěra pro letošní rok a přijď si ji vyzvednout na akci. Šest různých figurek je program na šest let a budeš mít celou sadu.

Vedoucí akce

                                    Zahradník Pavel, cvičitel turistiky, mototuristiky a mládeže                                                +420 608 000 170, --- Savignat@okct-ct.cz, --- Www.savignat.cz

Zahradník Pavel


Sponzoři akce

Tímto uvedením vyjadřujeme sponzorům vřelé díky za projevenou náklonnost a technickou či materiální pomoc potřebám a zájmům turistickému ruchu.

Česká Třebová

Záštita starostky pí Mgr. Magdalény Peterkové

Pekárny Nopek

To je vůně a chuť ! Upečeme pro Vás každý den tisíce výrobků. Jsme Vám rádi na blízku.

Klub českých turistů

Rodinná turistika, Turistická rodina a Toulavý kočárek


Savignat Savig - 13. března 2022

Savignat - Všechna práva vyhrazena!