Aprílový ještěr

Akce je odhlášena

Vážení turističtí přátelé,                                                                                                                       na základě rozhodnutí USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 12. března 2020 č. 197 vzhledem k nastalé, mimořádné epidemiologické situaci bylo rozhodnuto o zrušení této akce připravené do města Česká Třebová.

Tato turistická událost pro širokou veřejnost bude přesunuta až na příští rok, tedy na rok 2021, což ale nebrání využít možnosti některé jiné akce, jakmile možnost nákazy opadne.

Za pochopení aktuálních potřeb ochrany děkují pořadatelé odboru Česká Třebová a budou se těšit na setkání, jen jak to bude možné.


Savignat Savig - 13. dubna 2020

===========================================

Klub českých turistů, odbor Česká Třebová

===========================================

Pod záštitou starostky města Česká Třebová pí Mgr. Magdalény Peterkové pořádá dne 04. dubna 2020, - 27. ročník akce

APRÍLOVÝ JEŠTĚR

Turistická akce - jde o jednodenní turistický pochod včetně cyklistické turistické i dálkové jízdy v okolí České Třebové, směřující do Orlických hor. Akce se koná v období proměnlivého počasí, nicméně i to má svoji romantiku a lze si i zažertovat.

Akce Toulavý kočárek - trasa Liščí stopou a Městský okruh je určen pro ty nejmenší účastníky a mládež a bude na nich možnost plnit drobné soutěžní úkoly za sladké odměny.

Pěší trasy jsou vedeny většinou po turisticky značených cestách, cyklotrasy vedou po zpevněných lesních cestách a po silnicích.

Každý účastník obdrží na startu popis zvolené trasy s mapovým vyobrazením, jinak turistická mapa - 1:50 000 Českomoravské mezihoří, Českotřebovsko a Svitavsko.

Prezentace a start - ve foyer Restaurace Národní dům v České Třebové.

Cíl akce - v prostorách Restaurace Národní dům v České Třebové.

Sobota 04. 04. - pěší trasy na 4, 7, 12, a 16 kilometrů.                                                                                                  - cyklotrasy na 40, 60, 80 a 100 kilometrů.

Startovné "á" - plné startovné je pro dospělé a činí 30, -- Kč.                                                                                 - snížené startovné je pro členy KČT a mládež a činí 20, -- Kč.                                                         - nízké startovné je pro všechny předškoláky a činí 10, -- Kč.

Občerstvení - na trasách z vlastních zásob a v restauracích, v cíli pak možnost jídla v Restauraci Národní dům nebo ve městě.

Odměna - Pamětní list a pro děti překvapení, pochoutkové tyčky.

Start od 08.00 do 11.00 hodin.                                          Cíl od 11.00 do 17.00 hodin.

==================================================================================Kulturně poznávací činnost

Rozhledna Kozlovský kopec - V rámci akce vstup zdarma a razítko akce zajištěno.

==================================================================================Důležitá informace k bezpečnosti

Je zapotřebí, aby všichni účastníci dodržovali pravidla silničního provozu při pohybu na pozemních komunikacích i v terénu a pro případnou možnost snížené viditelnosti byli vybaveni reflexními prvky. Pro cyklisty je pak důležité, aby jejich kola splňovala ty nejzákladnější parametry vybavenosti dle příslušného zákona.                                                                                             Etický kodex Klubu českých turistů odboru Česká Třebová pro pohyb na všech turisticky značených i neznačených cestách bude vyvěšen u prezentace na startu akce.

==================================================================================

Další akce odboru KČT Česká Třebová v roce 2020

17. ročník Novoroční výstup na Kozlovský kopec, 20. ročník Cyklojízda na hrad Cimburk, 26. ročník Zimní táboření a 44. ročník Putování za třebovským kohoutem. Termíny konání jsou uvedeny v kalendáři akcí KČT i oblasti Pardubický kraj.

Na těchto akcích budou v prodeji záznamníky OTO Českotřebovsko I., nově vydaný OTO Českotřebovsko II., OTO Ústeckoorlicko, IVV Městský okruh České Třebové a záznamník Českomoravské mezihoří.

Informace i zaslání záznamníků zajistí                                                                                                    --- Pan Rudolf Fibigar, Jiráskova 773/8, 560 02 Česká Třebová, telefon +420 731 953 705.

==================================================================================

Pozvání odboru KČT Česká Třebová

--- Srdečně zveme všechny příznivce pěší turistiky a cykloturistiky.                                                    --- Srdečně zveme i ty nejmenší vyznavače pohybu a veškerou mládež.                                           --- Srdečně zveme do krásné přírody a za zajímavostmi našeho města i okolí.

Vyber si svého ještěra

Vyber si figurku ještěra pro letošní rok a přijď si ji vyzvednout na akci. Šest různých figurek je program na šest let a budeš mít celou sadu.

Vedoucí akce

                                Zahradník Pavel, cvičitel turistiky, mototuristiky a mládeže                                  +420 608 333 357, --- Savignat@okct-ct.cz, --- Www.savignat.cz

Zahradník Pavel


Sponzoři akce

Tímto uvedením vyjadřujeme sponzorům vřelé díky za projevenou náklonnost a technickou či materiální pomoc potřebám a zájmům turistickému ruchu.

Klub českých turistů

     Rodinná turistika      Turistická rodina   Toulavý kočárek

Pekárny Nopek

To je vůně a chuť ! Upečeme pro Vás každý den tisíce výrobků. Jsme Vám rádi na blízku.
Město Česká Třebová

Záštita starostky města pí Mgr. Magdalény Peterkové

Klub českých turistů

Internationaler Volkssportverband