*Klub českých turistů, odbor Česká Třebová*

Aprílový ještěr

Česká Třebová 01. dubna 2023

Razítko příslušné akce - k mání na startu i v cíli

Turistická akce - jde o jednodenní turistický pochod včetně cyklistické turistické i dálkové jízdy v okolí České Třebové, směřující až do Orlických hor. Akce se koná v období proměnlivého počasí, nicméně i to má svoji romantiku a lze si i zažertovat. Akce je určena pro širokou veřejnost se zájmem o aktivní pohyb na čerstvém vzduchu.

Akce Toulavý kočárek - trasa Liščí stopou a Městský okruh IVV je určen pro ty nejmenší účastníky a mládež a bude na nich možnost plnit drobné soutěžní úkoly za sladké i věcné odměny. Účast lze uskutečnit i s kočárkem dle vlastní úpravy trasy. Otevřena však bude jen rozhledna na Kozlovském kopci, chata Maxe Švabinského je zatím mimo provoz.

Pěší trasy jsou vedeny většinou po turisticky značených cestách, cyklotrasy vedou po zpevněných lesních cestách a po silnicích. Každý účastník na startu získá popis zvolené trasy s mapovým vyobrazením, jinak turistická mapa - 1:50 000 Českomoravské mezihoří, Českotřebovsko a Svitavsko.

Prezentace a start - v prostorách Restaurace Javorka v České Třebové od 8:00 do 11:00 hodin.

Cíl akce - v prostorách Restaurace Javorka v České Třebové od 11:00 do 17:00 hodin.

Sobota 01.04. - pěší trasy na 4, 7, 12, a 16 kilometrů, cyklotrasy na 40, 60, 80 a 100 kilometrů.

Startovné "á" - plné startovné je pro dospělé a činí 40,-- Kč, - snížené startovné je pro členy KČT a mládež a činí 30,-- Kč, - nízké startovné je pro všechny předškoláky a činí 20,-- Kč.

Občerstvení - na trasách z vlastních zásob a v restauracích, v cíli pak možnost jídla v Restauraci Javorka nebo ve městě.

Odměna - Pamětní list, pochoutkové tyčky firmy Nopek a pro děti figurka ještěra.

Start od 08.00 do 11.00 hodin.                                          Cíl od 11.00 do 17.00 hodin.

=================================================================================================

Kulturně poznávací činnost

--- Javorka park - přírodní park s jezírkem, --- Česká Třebová - městská památková zóna, --- Kozlovský kopec - rozhledna v blízkosti chaty Maxe Švabinského, --- Křivolík - pravěká osada v přírodě, --- Hory u České Třebové - poutní místo a bývalé lázně, 

=================================================================================================

Důležitá informace k bezpečnosti

Je zapotřebí, aby všichni účastníci dodržovali pravidla silničního provozu při pohybu na pozemních komunikacích i v terénu a pro případnou možnost snížené viditelnosti byli vybaveni reflexními prvky. Pro cyklisty je pak důležité, aby jejich kola splňovala alespoň elementární parametry vybavenosti dle příslušného zákona.

Etický kodex Klubu českých turistů odboru Česká Třebová pro pohyb na všech turisticky značených i neznačených cestách bude vyvěšen u prezentace na startu akce.

Na všechny účastníky se v rámci akce vztahuje úrazové pojištění na základě systému Klubu českých turistů na ochranu zdraví.

=================================================================================================

 Další veřejné akce odboru Česká Třebová v roce

47. ročník Putování za Třebovským kohoutem - 13. a 14.05, Dvě výročí turistiky - 10.06., 19. ročník Novoroční výstup na Kozlovský kopec - 01.01.2024.

Je možné se dále také zúčastnit, na základě přihlášení, i klubových akcí, jejichž výčet lze zaznamenat v kalendáři akcí Klubu českých turistů, vývěsní skříňce odboru a na www.savignat.cz.

=================================================================================================

Pozvání odboru KČT Česká Třebová

--- Srdečně zveme všechny příznivce pěší turistiky a cykloturistiky, --- Srdečně zveme i ty nejmenší vyznavače pohybu a veškerou mládež, --- Srdečně zveme do krásné přírody a za zajímavostmi našeho města i okolí.

Vedoucí turistické akce - Zahradník Pavel, cvičitel turistiky, mototuristiky a mládeže, telefon = +420 608 000 170, email = Savignat@okct-ct.cz, prezentace = www.savignat.cz.

=================================================================================================

Vyber si svého ještěra

Vyber si figurku ještěra pro letošní rok a přijď si ji vyzvednout na akci. Šest různých figurek je program na šest let a budeš mít celou sadu.


Sponzoři akce

Tímto uvedením vyjadřujeme sponzorům vřelé díky za projevenou náklonnost a technickou či materiální pomoc pro potřeby a zájmy turistického ruchu.

Česká Třebová

Město podporující turistiku včetně sportu

Pekárny Nopek

To je vůně a chuť ! Upečeme pro Vás každý den tisíce výrobků. Jsme Vám velmi rádi na blízku.

Klub českých turistů

Rodinná turistika, Turistická rodina a Toulavý kočárekVytvořeno - 13. března 2023 ............................................................................................................................................................................................. Aktualizace 30. března 2023

Savignat - Všechna práva vyhrazena!