*Klub českých turistů, odbor Česká Třebová*

Antoníček v lese

Ústí nad Orlicí 16. června 2024

Motivace účasti - Účast je daná potřebou plnění turistického odznaku Malohanácké turista, využitím možností účastenské podpory odboru turistiky naší oblasti Pardubický kraj. Pořádající Sloupnice akci eviduje jako 25. ročník pro setkání lidí dobré vůle u kaple U svatého Antoníčka se zajištěním občerstvení při hudbě. Naše trasa povede Vlčím dolem, přes Andrlův Chlum a kdysi legendární Presy.

Nutná náročnost - Náročnost výškového profilu celé trasy je rozložena v celé délce a číselná hodnota je 440 metrů pro stoupání.

Pěší trasa 14 km --- Převýšení 440 metrů

Ústí nad Orlicí vlak ❤❤❤ Kerhartice mlýn 🖤🖤🖤 Za rasovnou 🖤🖤🖤 Vlčí studánka 🖤🖤🖤 Vicenova studánka 💙💙💙 Lichtenštejn památník 🖤🖤🖤 Andrlův chlum 💚💚💚 U Zabytého 💙💙💙 Na Mandlu 💙💙💙 Paduánského kaple 💛💛💛 Přívrat Presy 🖤🖤🖤 Prostřední rybník 💚💚💚 Pod Kozlovcem 💛💛💛 Dlouhá Třebová vlak.

Potřebné vybavení

 • Přirozeně osobní doklad, kartičku zdravotní pojišťovny, řidiči pak řidičský průkaz a doklady k vozidlu, slevovou členskou kartu Klubu českých turistů, mobilní telefon či jiné.
 • Jinak oblečení do terénu, pohodlné boty, ochranu před deštěm, určitě také se hodí rezervní ponožky.
 • Ke stravování bude možné využít vlastní zásoby, bude však k mání také restaurace a stanoviště v přírodě během trasy. Na pití je jinak skvělé vždy pamatovat s přiměřeným množstvím.
 • Vhodné je také pamatovat na Vandrovní knížku, Diář vizitkový či jiný, záznamníky různých turistických odznaků a hodí se téměř vždy také turistický dalekohled.
 • V případě nutného užívání konkrétních léků, předepsaných lékařem, je třeba si je vzít s sebou.
 • Ještě připomínám, že skvělé je mít v záloze jistou dávku tolerance a též dobrou náladu, což se běžně využívá.

Bezpečnost

 • Je zapotřebí, aby všichni účastníci dodržovali pravidla silničního provozu na pozemních komunikacích i v terénu a pro případnou možnost snížené viditelnosti byli vybaveni reflexními prvky.
 • Etický kodex pro pohyb na všech turisticky značených, ale také neznačených cestách je nedílnou součástí akce a platí přihlášením k této turistické aktivitě.
 • Odesláním a přijetím přihlášky se rozumí souhlas s programem dle propozic, jež je závazný pro obě strany. Je třeba také reflektovat onu část pro vybavení.
 • Při plnění takovýchto skutečností je účastník akce řádně úrazově pojištěn na základě systému Klubu českých turistů.

Cenová náročnost

Cenová kalkulace je dána pouze cestovními náklady dle místa bydliště, no a dále i tarifu. Stravování či jiné se řídí osobními potřebami a zájmy. Jinak odměna za účast je osobní fotografie z místa.

Setkání - Ústí nad Orlicí vlak 09:30 hodin

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Návrat - Dlouhá Třebová vlak v 17:30 hodin

Důležitá vsuvka

 • Ústí nad Orlicí vlak - Vzájemné přivítání, upřesnění akce a trasy včetně sdělení případných novinek.
 • V zaparkovaných vozidlech je třeba nenechávat doklady k vozidlu a ani jiné případné cennosti v případě aktuálnosti.

Aktuální poznávací činnost

👀 (02) Za rasovnou - studánka s popisem, 👀 (03) Vlčí studánka - s vyobrazenou legendou, 👀 (04) Vicenova studánka - zrekonstruovaná lesy👀 (05) Janderova vyhlídka - odpočinkové místo, 👀 (06) Lichtenštejn památník - z roku 1898, zrekonstruován 2003, 👀 (07) Pomník obětem - padlým turistům druhé světové války, 👀 (08) Andrlův chlum - turistická chata a rozhledna, 👀 (09) U Zabytého - turistické rozcestí s křížem, 👀 (10) Na Mandlu - bývalá mandlovna a chatová osada s restaurací, 👀 (11) Paduánského kaple - cílené místo, 👀 (12) Přívrat Presy - pomník připomínající operu Psohlavci.

Doplňková poznávací činnost

👀 (13) Prostřední rybník - součást rybniční soustavy.

Pozvání cvičitele - K účasti zve cvičitel turistiky, mototuristiky a mládeže. Informace a přihlásit se lze do 14. června 2024 na e-mailu Savignat@okct-ct.cz, či telefonu +420 608 000 170 se jménem Zahradník Pavel.


Vytvořeno 10. června 2024 ................................................................................................................................. Aktualizováno 10. června 2024