*Klub českých turistů, odbor Česká Třebová*

Slavickou oborou

Práčov 15. srpna 2024

--- Motivace ---

Slavická obora se nachází u obce Práčov blízko Slatiňan na Chrudimsku a jde o největší oboru v Pardubickém kraji. Její význam pro nás, jako turisty, spočívá právě ve chvíli možnosti návštěvy, neboť obora je chráněnou památkovou zónou a tudíž skýtá jen omezený časový prostor pro uskutečnění procházky. Je dokonce dokonce vyhlášena jako evropsky významná lokalita. Díky nastoleným podmínkám, jako je původní ráz krajiny, zajištěný klid pro jelení říji a na jaře pak nerušené kladení mláďat, je brána pro celou velikost s několika rybníky a dlouhými alejemi otevřena pouze dvakrát do roka.

--- Vlastní akce ---

Tuto jednodenní aktivitu pojímáme jako turistiku moto, i když motorová vozidla nám poslouží pouze jako dopravní prostředek do místa startu a cíle pěší trasy. První část pěšího úseku končí ve Slatiňanech v restauraci Monoco a ten je dán přípravou vycházky přátel z odboru turistiky ve Slatiňanech. Přijetím jejich pozvánky to pro nás bude místo rozloučení a pokračováním druhého úseku docílíme zaparkovaných vozidel k návratu domů.

Jedná se o akci moto, tedy je třeba odesílat přihlášení s ohledem na možnost přesunu, čili na vytvořenou osádku. Já mám tři místa ve vozidle k mání, je třeba se ohlásit a domluvit. Přihlášky prosím do úterý 08. srpna 2023.

Setkání zájemců o tento aktivní den 10. srpna 2023 proběhne na vlakovém nádraží v Lanškrouně v 06:15 hodin, v České Třebové je možnost v 06:40 hodin na place po levé straně hned za Pivnicí U Pivovaru, při výpadovce na Litomyšl. Možné je se připojit také přímo v obci Práčov na autobusové zastávce Svidnice Práčov v 08:15 hodin.

--- Pěší trasa 13,5 km ---

Práčov autobus ----- Slavická obora ----- Boušovka rybník ----- Pod zabitým ----- Monaco restaurace ----- Škrovádská hospoda ----- Skály mlýn ----- Chrudimka most ----- Svídnice zvonička ----- Práčov elektrárna ----- Chrudimka lávka ----- Práčov hradiště.

--- Pozvání cvičitele ---

K účasti co nejsrdečněji zve cvičitel turistiky, mototuristiky a mládeže, který vše připravil a o účastníky se bude po celou dobu starat.

Informace lze zajistit na Www.savignat.cz, e-mailu Savignat@okct-ct.cz, či telefonu +420 608 000 170 se jménem Zahradník Pavel.

Slavickou oborou 21. srpna 2023 ----- přihláška

------------------------------------ "Zdrávi došli i dojeli" ------------------------------------

Klub českých turistů, odbor Česká Třebová – 150 30 067


Vytvořeno 14. července 2023 ..................................................................................................................................................................................... Aktualizováno 22. července 2023