*Klub českých turistů, odbor Česká Třebová*

ADAMOVSKÉ VYHLÍDKY

Adamov 02. března 2024

Motivace účastiÚčast je daná potřebou plnění turistického odznaku Malohanácké turista, jenž vyžaduje určité návštěvy na svých akcích vydavatele odznaku a pro nás se jedná o přírodní kvalitu prostředí oblasti Moravského krasu. K zajištění snadné dostupnosti použijeme přesun motorovým vozidlem do místa startu a zpět, a tedy i tvorby delšího možného pobytu. Náročnost, ta je spojena pouze s prvními třemi kilometry, kdy se jen stoupá. Další část až do cíle je vyloženě pohodová.

Pěší trasa 12 km --- Průchozí čas 4:00 hodiny --- Převýšení 90 metrů

Adamov start zelená značka Pod Horkou hotel zelená značka Na Horce reliéf zelená značka Alexandrova rozhledna modrá značka Ševčíka pomník modrá značka Decretta pomník žlutá značka Hrádek zřícenina žlutá značka Bíčí skála jeskyně modrá značka Poustevník lesní bar modrá značka Adamov cíl.

Potřebné vybavení

✔ Přirozeně osobní doklad, kartičku zdravotní pojišťovny, řidiči pak řidičský průkaz a doklady k vozidlu, slevovou členskou kartu Klubu českých turistů, mobilní telefon či jiné.

✔ Jinak oblečení do terénu, pohodlné boty, ochranu před deštěm, určitě také se hodí rezervní ponožky.

✔ K obědu bude možné využít jen vlastní zásoby, k občerstvení snad ten lesní bar. Prostor pro restauraci bude na startu a v cíli.

✔ Vhodné je také pamatovat na Vandrovní knížku, Diář vizitkový či jiný, záznamníky různých turistických odznaků a hodí se téměř vždy také dalekohled.

✔ Dále preferuji, veškeré doklady osobní i k vozidlu nenechávat ve vozidle při zaparkování.

✔ V případě nutného užívání konkrétních léků, předepsaných lékařem, je třeba si je vzít s sebou.

✔ Ještě připomínám, že skvělé je mít v záloze jistou dávku tolerance a též dobrou náladu, která bude aktuální.

Bezpečnost

✔ Je zapotřebí, aby všichni účastníci dodržovali pravidla silničního provozu na pozemních komunikacích i v terénu a pro případnou možnost snížené viditelnosti byli vybaveni reflexními prvky.

✔ Etický kodex pro pohyb na všech turisticky značených, ale také neznačených cestách je nedílnou součástí akce a platí přihlášením k této turistické aktivitě.

✔ Odesláním a přijetím přihlášky se rozumí souhlas s programem dle propozic, jež je závazný pro obě strany. Je třeba také reflektovat onu část pro vybavení.

✔ Při plnění takovýchto skutečností je účastník akce řádně úrazově pojištěn na základě systému Klubu českých turistů.

Cenová náročnost

Cenová kalkulace je dána pouze cestovními náklady dle místa bydliště a pak startovným, což je 50,- Kč. Stravování či jiné se řídí osobními potřebami a zájmy. Odměna za účast je diplom a suvenýr akce.

Setkání – Adamov Restaurace Hradní v 09:30 hodin.

-------------------------------------------------------------------------------

Ukončení – Adamov Restaurace Hradní 16:00 hodin.

Důležitá vsuvka

📍 Adamov – Restaurace Hradní je místem startu i cíle a nachází se jen kousek od železniční stanice Adamov zastávka.

📍 Adamov – Naše zaparkování je možné hned v blízkosti startu a cíle, nebo u obchodního domu Albert u nádraží.

📍Adamov – Mapové vyobrazení pěší aktivity poskytuje mapa Klubu českých turistů číslo 85, Okolí Brna – Svratecko.

📍 Pozor – V zaparkovaných vozidlech je třeba nenechávat doklady k vozidlu a ani jiné případné cennosti.

Aktuální poznávací činnost

👀 Babice nad Svitavou – Alexandrova rozhledna, 👀 Babice nad Svitavou – Pomník Antonína Ševčíka, 👀 Babice nad Svitavou – Pomník Josefa Decretta, 👀 Babice nad Svitavou – Hrádek u Babic zříceni, 👀 Hrabůvka – Býčí skála jeskyně, 👀 Adamov – U poustevníka lesní bar.

Doplňková poznávací činnost

👀 Adamov – Kostel svaté Barbory, 👀 Adamov – Adavak letní areál, 👀 Adamov – Bažantí studánka.

Pozvání cvičitele - K účasti zve cvičitel turistiky, mototuristiky a mládeže. Informace a přihlásit se lze do 28. února 2023 na e-mailu Savignat@okct-ct.cz, či telefonu +420 608 000 170 se jménem Zahradník Pavel.


Vytvořeno 26. února 2024 ................................................................................................................................ Aktualizováno 26. února 2024