„KČT TJ Slovan Moravská Třebová“

Vandr skrz Maló Hanó

Moravská Třebová 09. dubna 2022

Otevření nové expozice ve věži zámku

Jedná se o jako součást renovované trasy Poklady Moravská Třebová.

Otevřeno v čase 09:30 - 17:00 hodin

Doprovodný program na nádvoří zámku

--- Cíl turistického pochodu Vandr skrz Maló Hanó.

--- Ve 12:30 hodin koncert skupiny Proč ne Band.

--- Kavárna bude otevřena a občerstvení zajištěno.

--- Účastníci turistického pochodu mají tento v tento den 20% slevu na vstup do všech zámeckých expozic.


Aktuální pěší trasa


Aktualizace                                                                                                                                    Savignat Savig - 03. dubna 2022

Malé ohlédnutí

za padesátým pátým ročníkem akce, jež pořádá Klub českých turistů, odbor TJ Slovan Moravská Třebová, se kterým úžasně dobře spolupracuje náš odbor Česká Třebová v rámci turistického dění.

Déšť, vítr, zimu, kroupy, dokonce i bouřku a chumelenici, to vše si připravila příroda pro účastníky tohoto ročníku dálkového pochodu s perfektním názvem Vandr skrz Maló Hanó. I přesto to mnozí nevzdali a prošli si některou z nabízených tras. My podnikli trasu na třináct kilometrů a krátkou zacházkou k Památníku letců se nám cesta prodloužila na šestnáct kilometrů. Při hodnotném stoupání po červené turistické značce se nachází skalní stěna Jahnův kámen a následně Nad Boršovem rozhledna Pastýřka. Významné místo havarovaného letadla v roce 1931 jako Památník Letců pak upozorňuje na odbočku vlastního značení do obce Ludvíkov, odkud již vede opět značená cesta, a to v barvě zelené. Ta vede všechny, kteří se vydali přes Ludvíkov do přírodního prostředí Čertovy rokle se studánkou V Pekle, kde proběhlo přivítání pohádkovými postavičkami, jako motýl Emanuel či Maková panenka. Kromě Makového odvaru a Emanuelova nektaru všem nabídli chleba se sádlem a medvědím česnekem. Děti zde plnily úkoly, které jim zadávaly kouzelné postavy inspirované pohádkou Řachanda.

Ta již zmíněná zelená značka pak doprovází vandrovníky až k zámku v Moravské Třebové, kde je cílová páska celé akce. Škoda jen, že si v cíli nemohli vandrovníci plně vychutnat vystoupení skupiny Proč ne band, neboť aprílové počasí se skutečně předvedlo. K mání však bylo velmi útulné prostředí zámecké cukrárny, možnost návštěvy zámeckých prostor včetně rozšířené nabídky nově zřízené expozice saturnského věku, což představuje rok 1600 s tehdejším císařem Rudolfem II., no a pohostinnost nově obnoveného Knížecího pivovaru. Přirozeně samotné město má co nabídnout k poznání.

Součástí akce také byla prezentace České podnikatelské pojišťovny pod názvem Česky pěšky, což je projekt této pojišťovny a Klubu českých turistů, jež má za cíl rozpohybovat veřejnost a motivovat k pobytu v přírodě. Motto akce je Poznej krásy české přírody. Pochoduj Česky pěšky. Jinak tato aktivita má pro letošní rok jedenáct vytipovaných pochodů v celé republice.Aktualizace                                                                                                                                     Savignat Savig - 16. dubna 2022