TUTANCHAMON                       jeho hrobka a poklady

VÁŽENÍ NÁVŠTĚVNÍCI!

Velkolepá výstava vás přenese do historie starověkého Egypta. Vydejte se na fantastickou cestu do minulosti a odhalte největší archeologický objev světa. Uvidíte pohřební komory a poklady samotného faraona přesně tak, jak je před 100 lety objevil Howard Carter.

Přesně 100 let po senzačním objevu představuje výstava TUTANCHAMON - JEHO HROBKA A POKLADY velkolepým způsobem příběh jedinečného historického nálezu. Na ploše více než 2000 m² čeká návštěvníky přes 1000 exponátů, grafik, videí a bezplatných zvukových průvodců. Tuto velkolepou výstavu si při její cestě mezi Curychem, Dublinem, Bruselem, Madridem, Soulem a Paříží prohlédlo a zamilovalo více než 6 milionů návštěvníků.

"Poprvé od samotného objevu Tutanchamonovy hrobky je zde výstava, která umožňuje svým návštěvníkům znovu objevit poklady a pohřební předměty přesné v takovém uspořádání, jak byly odhaleny v roce 1922."

(Dr. Wilfried Seipel, egyptolog a bývalý ředitel Vídeňského muzea výtvarných umění).


Výstava TUTANCHAMON - JEHO HROBKA A POKLADY nabízí jedinečný zážitek.

Mnoho artefaktů z "Carterovy místnosti" nebylo ještě nikdy v muzeích prezentováno. Pomocí vysoce realistických technologií byly vytvořeny dokonalé kopie, které zpřístupňují jedinečný Carterův nález návštěvníkům.

Výstavy fascinujících egyptských uměleckých děl jsou po mnoho let mimořádně oblíbené. Na výstavě TUTANCHAMON - JEHO HROBKA A POKLADY bychom rádi zdůraznili ještě jeden aspekt: příběh samotného objevení hrobky. Tento příběh plný vzrušení a dobrodružství by si návštěvníci měli užít znovu. Tento projekt má však své limity. Citlivé originály hodné ochrany nemohou a neměly by být prezentovány ve složitých výstavních produkcích.


Naše návštěvní akce

Vzhledem k tomu, že je třeba vstupenky objednat a to se provádí na konkrétní den i hodinu, je třeba se nejprve seskupit. Ten den naší návštěvy je prezentované datum 09. července tohoto roku. Objednávkou teprve zjistíme časovou možnost prohlídky.

Přihlásit se tedy je možné do 03. dne v červenci včetně úhrady ceny příslušné vstupenky na účet, který bude e-mailem zaslán s variabilním číslem po přihlášení.

Jinak program dne bude zahrnovat prohlídku areálu Špilberk a dle zájmu se soustředíme na dané možnosti vstupních prostor, či zůstaneme pouze při okruhu venkovních úprav.

Odjezd uskutečníme od benzinové stanice Shell Svitavy-Lačnov v 08:30 hodin, kde se setkáme. Plánovaný návrat je počítán na 19:30 hodin opět u Shell Svitavy-Lačnov.

Pořadatel akce

  • Zahradník Pavel, cvičitel turistiky, mototuristiky a mládeže.
  • +420 608 000 170, Savignat@okct-ct.cz, www.savignat.cz.
  • KČT, odbor Česká Třebová, 602 144 116, oddíl mototuristiky.

Online rezervace na akci

Přihlášky je možné zaslat do 03. července 2022 s podmínkou souhlasu možnosti zužitkovat tato přihlašovací data pro možnost komunikace a marketingu dle nařízení GDPR směrnice. Souhlasím také s případně možnou publikací na webu Savignat.cz a kroniky odboru turistiky Česká Třebová při Klubu českých turistů ohledně obrazové dokumentace.

- Rezervace bude potvrzena e-mailem -


Aktualizace ..................................................................................................................................Savignat Savig - 28. června 2022

Savignat - Všechna práva vyhrazena!