„Klub českých turistů, odbor Česká Třebová“ 

Sázava suchou nohou

Autokar 11. června 2022

Autokarový zájezd

200,- Kč účast - zaměření je pouze pro členy odboru turistiky v České Třebové za pracovní aktivity.
300,- Kč účast - je zaměřena na doplnění kapacity autobusu i nečleny českotřebovských turistů.

Motivace - jedná se o jednodenní autokarový zájezd se zaměřením na turistické zajímavosti jak přírodní, tak kulturní, čili program je uzpůsoben všem jen trochu se pohybujícím. Pohoda je krédem celé akce.

Odjezd - uskuteční se dne 11. června 2022 z autobusového terminálu Jana Pernera v 06:30 hodin.

Příjezd - předpokládá se dne 11. června 2022 na autobusový terminál Jana Pernera ve 21:00 hodin.

- PROGRAM -

Po dojezdu do Zruče nad Sázavou je na 09:00 hodin zajištěna návštěva vodáckého muzea a dále možnost prohlídky zámeckého parku. Oběd je ponechán individuálnímu zájmu, neboť hned navazuje další část pěší aktivity. Je možné jít proti proudu řeky Sázavy po červené turistické značce až do Ledče nad Sázavou, což je 22 kilometrů. Krátit lze tuto vzdálenost přímo autobusem, nebo posázavským pacifikem.

Ledeč nad Sázavou umožňuje prohlídku hradu z první poloviny 13. století včetně vyhlídkové věže a muzeum Jaroslava Foglara, jež tímto vřele doporučujeme. K mání je i krásná skalní vyhlídka s občerstvením poblíž. Ta je nad autobusovým nádražím, kde uskutečníme v 18:30 hodin sraz účastníků k odjezdu domů. I tato část má charakter individuálnosti, dle tvorby jistých skupin.

Technické informace - výběr poplatku se uskuteční v daný den v autobusu, kapacita účasti je dána počtem 43 míst a každý obdrží příslušné mapy a jízdní řád posázavského pacifiku. Vše ostatní si každý přinese sám.

Vedoucí zájezdu - je cvičitel turistiky Jiří Smrčka a je třeba na jeho kontaktech zjistit či zajistit přihlášení. Telefon +420 605 245 589, e-mail je jiri.smrckaceska-trebova.cz.

- PAMĚTNÍ LIST -


Aktualizace .................................................................................................................................... Savignat Savig - 2. června 2022

Savignat - Všechna práva vyhrazena!