*Klub českých turistů, odbor Česká Třebová*

Santini a Rychnov

Rychnov nad Kněžnou 02. září 2023

🔦 Charakteristika ----- Jde o účast na jedné z akcí projektu Putování za Santinim, jenž má přiblížit dílo významného českého architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla při příležitosti 300. výročí jeho úmrtí v roce 2023. Možnost tedy je v plnění podmínek tematického odznaku Santini a komentovaných návštěv příslušných památek.

🔦 Náročnost ----- Trasa vede z poloviny městskou částí a pak nenáročným terénem po přilehlém přírodním parku naučné stezky.

🔦 Vybavení --- Přirozeně osobní doklad, kartičku zdravotní pojišťovny, řidiči řidičský průkaz, doklady k vozidlu, členskou kartu KČT či jiné, ideální je i mobilní telefon --- Jinak oblečení do přírody i do města, pohodlné boty, ochranu před deštěm a rezervní ponožky --- Stravu je klidně možné mít, bude však prostor i pro rozmazlené stravování ve městě --- Vhodné je pamatovat také na Vandrovní knížku, diář, záznamníky různých turistických odznaků a hodí se dalekohled --- V případě nutného užívání již konkrétních léků, předepsaných lékařem, je třeba si je vzít.

🔦 Bezpečnost --- Je zapotřebí, aby všichni účastníci dodržovali pravidla silničního provozu na pozemních komunikacích i v terénu a pro případnou možnost snížené viditelnosti byli vybaveni reflexními prvky --- Etický kodex pro pohyb na všech turisticky značených, ale také neznačených cestách je nedílnou součástí akce a platí přihlášením k této turistické aktivitě --- Při plnění takovýchto skutečností je účastník akce řádně úrazově pojištěn na základě systému Klubu českých turistů.

🔦 Cenová dostupnost --- Výdaje na cestovné jsou dány individuálně vedoucím každé osádky vozidla a jde pouze o cestu z domova a zpět --- Stravování je opět dáno jednotlivou náročností každého dle sekce výše s informacemi pro vybavení --- Kulturní náročnost se pohybuje kolem 500,-- Kč v rozmezí daného zájmu vstupného do pamětihodností a jedná se také o startovné pro pořadatele turistického klání.

⏰ Odjezd – Lanškroun vlakové nádraží v 08:00 hodin ----- ⏰ Setkání – Česká Třebová nádraží v 08:30 hodin ----- ⏰ Návrat – Česká Třebová nádraží v 19:00 hodin ----- ⏰ Návrat – Lanškroun vlakové nádraží v 19:30 hodin.

🔦 Moto trasa – 55 km, Průjezdní čas – 1 hodina a 00 minut.

Lanškroun ----- Česká Třebová ----- Ústí nad Orlicí ----- České Libchavy ----- Sopotnice ----- Potštejn ----- Vamberk ----- Rychnov nad Kněžnou.

🔦 Důležitá vsuvka ----- Česká Třebová – Setkání s účastníky akce a přivítání v nádražní hale včetně zajištění pokynů k cestě ----- Rychnov nad Kněžnou – Zaparkování vozidel u vlakového nádraží, zřejmě u Kuflandu, případně na placeném náměstí ----- Rychnov nad Kněžnou – Prezentace na okruh deseti kilometrů včetně potvrzení o účasti.

🔦 Pěší trasa – 10 km, Průchozí čas – 4 hodiny.

► Rychnov vlak ----- Staré náměstí ----- Rychnov zvonice ----- Včelný rozcestí ----- Prameník studánka ----- Ivanské jezero ----- Perníková chaloupka ----- Ivanské jezero ----- Restaurace koupaliště ----- U Mařenky ----- Podorlický pivovar ----- Rychnov zvonice ----- Kolovratský zámek ----- Staré náměstí ----- Rychnov vlak.

🔦 Důležitá vsuvka ----- Pamětihodnosti – Po předložení diplomu je na vstupné dána 20% sleva pořadatele akce ----- Možnost zakoupení raženého geocoinu Santini 2023 v provedení tří významových hodnot.

⏰ Odjezd – Rychnov nad Kněžnou nádraží v 18:00 hodin ----- ⏰ Příjezd – Česká Třebová vlakové nádraží v 19:00 hodin ----- ⏰ Příjezd – Lanškroun vlakové nádraží v 19:30 hodin.

🔦 Aktuální kultura ----- Rychnov nad Kněžnou – Kolovratský zámek, 240,- Kč, 180,- Kč ----- Rychnov nad Kněžnou – Kostel Nejsvětější Trojice ----- Rychnov nad Kněžnou – Venkovský dům ----- Rychnov nad Kněžnou – Podorlický pivovar ----- Přírodní park – Kaple Jana Nepomuckého ----- Přírodní park – Ivanské jezero.

🔦 Doplňková kultura ----- Rychnov nad Kněžnou – Kaple Proměnění Páně ----- Rychnov nad Kněžnou – Poláčkovo náměstí ----- Rychnov nad Kněžnou – Památník Karla Poláčka ----- Rychnov nad Kněžnou – Muzeum hraček, 90,- Kč, 70,- Kč ----- Přírodní park – Jeskyně poustevníka ----- Přírodní park – Perníková chaloupka.

🔦 Doplňková kultura ----- Rychnov nad Kněžnou – Kaple Proměnění Páně ----- Rychnov nad Kněžnou – Poláčkovo náměstí ----- Rychnov nad Kněžnou – Památník Karla Poláčka ----- Rychnov nad Kněžnou – Muzeum hraček, 90,- Kč, 70,- Kč ----- Přírodní park – Jeskyně poustevníka ----- Přírodní park – Perníková chaloupka.

🔦 Razítková dokumentace ----- Rychnov start – TTO Santini ----- Rychnov pivovar – TTO Muzejník ----- Rychnov zámek – TTO Santini, OTO Rampušák, TTO Za dobrou náladou ----- Muzeum Karla Poláčka – OTO Rampušák, TTO Muzejník.


------------------------------------ "Zdrávi došli i dojeli" ------------------------------------

Zahradník Pavel, cvičitel turistiky a mládeže, email - Savignat@okct-ct.cz, telefon - +420 608 000 170

Santini a Rychnov ----- přihláška do 01. září 2023


Vytvořeno 28. října 2023 ................................................................................................................................................................................................. Aktualizováno 28. října 2023