Pracuji - Bydlím - Žiji

Pracuji - Bydlím - Žiji

                                                              - Výstava fotografií -                                                                 Jindřich Beneš a Veronika Oliva

Jde o vernisáž výstavy fotografií v multifunkčním, vzdělávacím, komunitním a kulturním centru Fabrika ve Svitavách dne 5. září 2019, připravené společností Rytmus Východní Čechy.

Cyklus fotografií představil celkem třináct inspirativních žen a mužů, kteří žijí mimo škatulku svého zdravotního znevýhodnění. Cílem výstavy bylo ukázat, že navzdory svým zdravotním obtížím je možné vést plnohodnotný a spokojený život. Příběhy jednotlivých aktérů byly publikovány na informačním letáku výstavy.

~  Jindřich Beneš                                                                                                                               Je narozen roku 1965 v Telči a fotografuje od dětství. V roce 2016 absolvoval Hradeckou fotografickou konzervatoř Střediska amatérské kultury Impuls v Hradci Králové, v současné době je studentem II. ročníku Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

~  Veronika Oliva                                                                                                                               Je narozena roku 1979 v Chrudimi a klidně žena mnoha tváří. Je hispanistka, právnička, lektorka jógy, módní návrhářka a také nadšená amatérská fotografka, která úplně nejraději zachycuje pocity radosti a štěstí.

Jinak nezisková organizace Rytmus Východní Čechy působí v celém Pardubickém kraji, je průvodcem na cestě změny vedoucí k zapojení do běžného života pro lidi s mentálním postižením a odborníkem na podporované zaměstnání pro lidi s znevýhodněním. Výstava proběhla za podpory Burzy filantropie 2018 a sponzorů.