„Východočeské divadlo Pardubice“

Makropulos musical

Pardubice 14. ledna 2023

Divadelní představení

Píše se rok 1922, za dvě hodiny nastane půlnoc. V čerstvě otevřené pražské Lucerně začíná silvestrovská show, jejíž hlavní hvězdou je excelentní zpěvačka Emilia Marty. Než přijde Nový rok, dokáže tato záhadná femme fatale obrátit život naruby prakticky každému, s kým se setká. Tentokrát ale nekompromisně sleduje svůj vlastní zájem, díky němuž je naživu už tři sta let - Věc Makropulos. Jak skončí honba za elixírem mládí? Co se stane, když porušíme přírodní zákony? Jak moc je krása lidského života ovlivněná tím, že nejsme nesmrtelní?
Slavnou hru Karla Čapka o prolhanosti touhy po věčném mládí upravil Petr Abraham do podoby muzikálového libreta, kde Emilia Marty zpívá o lásce, samotě, slávě i krachu své unavené duše. Cynické a bolavé revuální písně pro ni napsala jedna z nejznámějších autorských dvojic současnosti - Ondřej Soukup a Gabriela Osvaldová. Tedy i po sto letech od své světové premiéry Čapkovo drama stále žije a vzhledem k pokrokům, jichž od té doby lidstvo a jeho medicína dosáhly, může dnes působit dokonce ještě naléhavěji, až nesmrtelně.

Představení, původně plánované na 29. října 2022 v Městském divadle, bylo z důvodu nemoci přeloženo na aktuální termín 14. ledna 2023, opět v 18:00 hodin.


Aktualizace .................................................................................................................................................... Savignat - 12. listopadu 2022