„Kulturní centrum Lanškroun“

Helena Vondráčková

Lanškroun 25. listopadu 2022

Jedinečný koncert nejúspěšnější české zpěvačky Heleny VondráčkovéLanškrouně zajistilo Kulturní centrum městaRok 2022 je pro Helenu rokem půlkulatého životního jubilea, které se rozhodla na koncertech oslavit se svými fanoušky. Čeká nás velkolepá show plná známých i nových hitů, strhujícího světelného designu, doplněného LED stěnou s videoprojekcí a přítomní byli těšit se můžeme i na nějaké překvapení...

Mezinárodně nejúspěšnější česká zpěvačka Helena Vondráčková letos vyráží na česko-slovenské turné nazvané "Helena 2022", na němž s fanoušky oslaví své půlkulatiny. Součástí koncertní šňůry budou i dvě velká vystoupení v Praze a jedno v Bratislavě.

Sotva Helena Vondráčková dokončila své loňské turné Vzhůru k výškám, nachystala se na další. "S mojí kapelou Charlie Band se vydáme na dlouhou cestu po Česku i Slovensku. Čeká nás spousta zastávek a já už se moc těším, až si společně s mými příznivci zazpíváme nejen mé starší hity, ale i novinky z posledních desek, které jsem natočila." řekla Helena Vondráčková.

Ta během jubilejního roku hned dvakrát vystoupí v pražské Lucerně. "Připravujeme koncert, který bude 18. června, tedy krátce před mými narozeninami a přesně šest měsíců poté, 18. prosince na Zlatou neděli, proběhne vánoční Lucerna," podotkla zpěvačka. U sousedů na Slovensku pak připravuje velkou narozeninovou show 11. listopadu na Zimním stadionu Ondřeje Nepely v Bratislavě.

Turné "Helena 2022" pořádá Agentura MM Praha, s.r.o., která tak činí jako exkluzivní zástupce zpěvačky již od roku 2004. O zvuk a osvětlení se opět postará společnost Sound & Lights MM Praha, s.r.o. Turné se bude lišit nejen tím, že je "jubilejní", ale také technickým vybavením, kdy pro každý jednotlivý koncert je - mimo jiné - připravena LED stěna s projekcí.

Jako své hosty si zpěvačka pozvala nejen kolegy zvučných jmen, kteří vystoupí na koncertech v Praze a v Bratislavě, ale také začínající nadějné zpěváky a zpěvačky, kterým chce dát příležitost a podpořit jejich cestu k úspěchu.

Trocha historie

Na hudební scéně působí Helena Vondráčková od roku 1964. Doposud vydala více něž 90 LP a CD a celosvětově prodala 20 milionů hudebních nosičů. Je nositelkou řady domácích i mezinárodních ocenění a státního vyznamenání - Medaile za zásluhy v oblasti umění. Účinkovala v množství úspěšných muzikálových projektů, ztvárnila desítky rolí ve filmech a seriálech, namluvila postavy v oblíbených animovaných pohádkách. Stále pravidelně vystupuje nejen doma, ale také v zahraničí, zejména na Slovensku, v Polsku a v Německu.

V průběhu své kariéry nazpívala více než 1600 písní. Jim, ale také songům, které ji během života oslovily, se bude Helena Vondráčková věnovat v novém pořadu Českého rozhlasu Dvojka Sladké mámení, kterým bude posluchače provázet pravidelně každý týden. Na scénářích k jednotlivým dílům nyní spolupracuje s hudebním dramaturgem Janem Adamem.Aktualizace .................................................................................................................................................... Savignat - 13. listopadu 2022