Klub českých turistů, odbor Česká Třebová

Českotřebovský kohout

Česká Třebová 14. - 15.- května 2022

Toto je oficiální název turistické akce pro širokou veřejnost, pořádanou odborem Česká Třebová při Klubu českých turistů, se sídlem v Praze. Akce má rozsah celorepublikové náklonnosti a je zařazena do projektu soutěže Česky pěšky, který sponzorsky zajišťuje Česká podnikatelská pojišťovna a Klub českých turistů.

Prezentace a start po oba dny - Internát VOŠ, Skalka 1692 v České Třebové od 6:30 do 10:00 hodin.

Sobota 14.5. - pěší trasy na 15, 20, 35 a 50 kilometrů směřují do oblasti Semanínských stezek, cyklotrasy do 60 kilometrů na Litomyšlsko a Svitavsko. Cíl je u chaty Maxe Švabinského na Kozlovském kopci do 17:00 hodin. Neděle 15.5. - pěší trasy 15, 25,35 a 45 kilometrů účastníky zavedou na Andrlův Chlum, směrem ke Třebovským stěnám a do údolí Skuhrovského potoka. Cyklotrasy do 60 kilometrů po cyklostezkách v okolí České Třebové. Cíl je v Srnově u Restaurace Nad Hrází do 17:00 hodin.

Pro rodiny s malými dětmi je připravena trasa vhodná pro jízdu s kočárkem mimo frekventované silnice, převážně terénem po cestách v délce do 10 kilometrů, a dále  soutěže pro děti po oba dny včetně dalšího překvapení. Putování s chytrým telefonem a mapami bude opět součástí "Kohouta" i s přírodní elektronickou hrou, nově jako E-turistika. Je to zábavná forma pohybu v přírodě po zajímavých místech pomocí smartphonu, kde se bude hodit čtečka QR kódu.

V rámci letošního pochodu se můžete v sobotu zapojit do soutěže projektu Česky pěšky a vyhrát hodnotné ceny. Veškeré informace k onomu najdete na soutěžních kartách, které obdržíte u registrace. Projekt lze také prostudovat na www.ceskypesky.cz . Jinak, tento projekt je zaměřen na Českou přírodou po svých. Pochodujte s námi a v cíli najdete dětský koutek a další.

Tato akce je, tak jako každý rok, i letos zařazena do aktivity mezinárodní turistické organizace pro lidový sport, tedy IVV - Internationaler Volkssportverband.

Ubytování - Noclehy ve spacáku nezajišťujeme! Zájemci o ubytování na lůžku si ho zajišťují sami přímo v místě startu v internátu VOŠ SŠT, Skalka 1692, na adrese vda@vda.cz.

Na realizaci akce se podílí VOŠ SŠT. Mediálním partnerem je Rádio Blaník a deník Blesk.

Informace jsou na Facebooku Putování za Třebovským kohoutem, emailu kctctrebova@seznam.cz, nebo na telefonu +420 722 176 949 večer.

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ Jste srdečně zváni ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´


Sponzoři akce


Aktualizace ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Savignat Savig - 23. dubna 2022

Savignat - Všechna práva vyhrazena!